Драматична победа с дузпи прати Локо Мездра напред за Купата на АФЛ

Локомотив 2012 (Мездра) продължава напред за Купата на АФЛ. “Железничарите” се наложиха с 3:2 след изпълнение на дузпи над адашите от Горна Оряховица. В редовното време двубоят в Горна Оряховица завърши наравно 0:0, но при наказателните удари възпитаниците на треньора Николай Нинов показаха по-здрави нерви и заслужено продължават напред в надпреварата. В следващия кръг Локомотив (Мездра) ще се изправи срещу Ботев (Луковит).

Локомотив 2012 (Мездра)

Като цяло двубоят бе равностоен, като и двата отбора имаха по няколко добри положение, с които да спечелят мача още в редовното време. В 15-ата минута Валдемар Стоянов получи топката в наказателното поле на домакините, но не успя да вкара топката във вратата на Локо (Горна Оряховица). В 30-ата минута Стоянов изведе Иван Мишев очи в очи със стража на домакините, но халфът на мездренчани си поведе лошо топката и вратарят успя да я улови. Четири минути след това Явор Генчев се озова в идентична ситуация, но стражът на Локомотив (Мездра) Христо Матев парира удара му. В 41-ата минута Иван Редовски изведе Иван Мишев в наказателното поле на домакините, юношата на Литекс веднага стреля, но топката срещна гредата.

Десетина минути след подновяването на игра Александър Кирилов проби отляво и центрира към Валдемар Стоянов, който от 5 метра стреля в тялото на противниковия вратар. В ответната атака Матев спаси опасен изстрел на Красен Трифонов от границата на полето. В 62-ата минута пък и гредата спаси стража на Локомотив (Мездра) от попадение в неговата врата. До края на мача и двата отбора заложиха на предпазливостта и логично двубоят завърши наравно 0:0.

Заради правилата на турнира за Купата на АФЛ, срещата трябваше да бъде решена след изпълнение на дузпи. Първи зад топката застана Тихомир Кънев, но Матев спаси удара му. Последва пропуск на Иван Редовски от бялата точка, а след това домакините откриха резултата чрез Любо Генчев. Цветомир Генов изпусна и втората дузпа за Локомотив (Мездра). Последва пропуск на Красен Трифонов за домакините и попадение на Петър Златков, с което резултатът стана 1:1. Д. Димитров вкара за 2:1, но секунди след това точен от бялата точка бе и Валдемар Стоянов. Христо Матев спаси петата дузпа на домакините, която бе бита от неговия колега Александър Димов, а Иван Мишев хладнокръвно прати Локомотив (Мездра) в следващата фаза на надпреварата.

Зоновият финал между Ботев (Луковит) и Локомотив (Мездра) ще се играе през пролетта на 2014 г., съобщи секретарят на Зоналния съвет на БФС Страцимир Тинчев.