Локомотив би Гигант само с 2:0

Локомотив 2012 (Мездра) записа нова победа в първенството на Северозападната “В” група. “Железничарите” се наложиха с 2:0 над гостуващия Гигант (Белене), а домакините само може да съжаляват, че не записаха още по изразителен успех. Точни за Локомотив бяха Александър Миков и Цветомир Валериев, които се разписаха през втората част на двубоя. Футболистите от Белене пък пристигнаха на стадиона в Медра едва 20 минути преди началото на срещата.

ФК Локомотив Мездра

Играчите на Локомотив награбиха противника си веднага след първия съдийски сигнал. В 5-ата минута Иван Мишев центрира в полето към Красимир Георгиев, но неговият удар бе отразен от стража на гостите. Десетина минути след това Петър Златков отправи силен шут, който рикошира в гредата и попадна в краката на Красимир Георгиев. Нападателят на Локомотив без колебание прати топката в мрежата на Гигант, но реферът отмени попадението заради нарушение срещу вратаря. В 20-ата минута шут на Иван Мишев бе блокиран от бранител на гостите. До края на полувремето Златков и Георгиев пропуснаха още няколко изгодни положения да открият резултата.

Играчите на Локомотив успяха да разбият бетона на Гигант чак в 48-ата минута. Александър Миков преодоля няколко бранители на гостите и с шут от границата на наказателното поле не остави никакъв шанс на противниковия страж. 4 минути след това топката бе центрира в полето към Стоян Димов, но ударът с глава на капитана на “железничарите” срещна гредата. Малко по-късно Златков намери Мишев в полето на гостите, но ударът на халфа под гредата бе отразен от вратаря на Гигант. В 62-ата минута пък гол на Кристиян Кътов бе отменен заради засада. Десет минути след това обаче Цветомир Валериев сложи точка на спора. След центриране отдясно, топката попадна в краката на халфа, който хладнокръвно се разписа за 2:0. До края на мача играчите на Локомотив пропуснаха още няколко изгодни положения да направят победата си още по-впечатляваща. Трябва да се отбележи, че за всичките 90 минути играчите на Гигант не успяха да застрашат вратаря на “железничарите” Христо Митов.

В сряда Локомотив ще изиграе отложения си мач със Ситомир (Никопол).