Локомотив би Павликени в 5-минутен мач

Локомотив 2012 (Мездра) се върна на върха в класирането на Северозападната “В” група. “Железничарите” се наложиха над Ситомир (Никопол) в отложен мач от 13-ия кръг на първенството. Неравностойният двубой в Никопол обаче продължи само 5 минути. Домакините излязоха на терена със седем футболисти, като в 5-ата мин. един от тях се “контузи” и реферът по правилник свири край на двубоя. Дотогава „железничарите” водеха вече с 2:0. Петър Златков бе точен във 2-ата мин., а в 6-ата минута се разписа и Боби Петков.

ЗС на БФС във Велико Търново ще присъди служебна победа с 5:0 за тима от Мездра. Така тимът на Николай Нинов отново оглави класирането с актив от 35 точки, с две повече от втория Локомотив (Горна Оряховица). Двата отбора ще се изправят един срещу друг следващата сряда в двубой от турнира за Купата на АФЛ.