Старшата на Локо свали Чавдар от върха

Юношите старша възраст на Локомотив 2012 (Мездра) постигнаха нова впечатляваща победа у дома. Възпитаниците на треньора Валентин Пешунов сразиха Чавдар 1957 (Бяла Слатина) с 2:1 в двубой от 11-ия кръг на зона “Враца”. “Железничарите” стигнаха до успеха след голове на Марио Иванов и Ивайло Бояджиев, които се разписаха през вторите 45 минути.

ФК Локомотив Мездра

Първото полувреме бе сравнително слабо, като чистите голови положения пред двете врати почти липсваха. Все пак гостите от Бяла Слатина владееха повече топката, но така и не успяха сериозно да затруднят Ивайло Сайков. “Железничарите” откриха резултата в 75-ата мин. чрез Марио Иванов, който от 30 метра прехвърли стража на Чавдар Валентин Калинов. Малко по-късно гостите останаха с човек по-малко, след като Цветан Славчев получи втори жълт и респективно червен картон. Макар и с 10 човека белослатинци успяха да изравнят. В 84-та минута Антон Андреев се извиси над всички при центриране от ъглов удар и с глава забоде неспасяемо топката в десния долен ъгъл на вратата на Ивайло Сайков – 1:1.

Две минути преди края на редовното време обаче „железничарите” стигнаха до успеха. Ивайло Бояджиев се възползва от изключително груба грешка в отбраната на противника, позволила му да излезе очи в очи с вратаря Калинов. Минута след това Чавдар остана с 9 души. Този път към съблекалните за неспортсменско поведение беше изгонен голмайсторът Тони Андреев.

В двубой от същия кръг Монтана победи в Козлодуй местния Ботев с 6:0, а Ботев (Враца) разгроми като домакин Дунав’98 (Селановци) със 7:1. Така Локомотив 2012 (Мездра) се изравни с Монтана на върха в класирането, но “железничарите” имат по-лоша голова разлика. На третата позиция е Ботев (Враца), а четвърти е Чавдар (Бяла Слатина).

Статистика

Локомотив (Мездра) – Чавдар (Бяла Слатина) 2:1
Стадион: Изкуствен терен, гр. Мездра
Зрители: 50

Локомотив: Ивайло Сайков, Деян Петров, Красимир Симеонов (кап), Марио Христов, Персиян Пешев, Томислав Масларски (Павлин Борисов), Марио Иванов, Александър Омарски (Габриел Ангелов), Ивайло Боаджиев, Андрей Андреев (Габриел Петров)
Треньор: Валентин Пешунов

Чавдар: Валентин Калинов, Дейвид Симеонов, Мартин Тодоров (кап.), Цветан Славчев, Ивайло Кръстинов (78 мин. Александър Маринов), Николай Калинов, Милен Христов, Александър Михайлов, Димитър Вергилов, Антон Андреев, Валентин Андреев
Треньор: Косто Андонов

Голмайстори: 1:0 Марио Иванов (75), 1:1 Антон Андреев (84), 2:1 Ивайло Бояджиев (88)
Жълти картони: Цветан Славчев, Валентин Андреев, Александър Михайлов (Чавдар)
Червени картони: Цветан Славчев, Антон Андреев (Чавдар)