Юноша прати Локо Мездра напред за Купата на АФЛ

Локомотив 2012 (Мездра) се класира за следващата фаза на турнира за Купата на Аматьорската лига. Възпитаниците на треньора Николай Нинов се наложиха като гости на Манастирище 2000. В първия кръг на надпреварата мездренчани отново стигнаха трудно до победата, след като Иван Мишев с гол в 80-ата минута донесе минималния успех над Огоста (Хайредин).

ФК Локомотив Мездра

Домакините започнаха много добре мача и на няколко пъти вратаря Христо Матев трябваше да показва класа. За първите 45 минути “железничарите” така и не успяха да сътворят нещо смислено пред вратата на Манастирище. Три минути след подновяването на играта бившият защитник на Локомотив (Мездра) Цветко Иванов, който в момента носи екипа на Манастирище, прониза Христо Матев за 1:0. В 52-ата минута обаче “железничарите” успяха да възстановят равенството. След хубава многоходова атака, топката бе центрирана в наказателното поле към Красимир Георгиев, който с глава прониза стража на Манастирище. В 60-ата минута играчите на Локомотив стигнаха до пълен обрат, след като Брайан Стоянов насочи по прекрасен начин топката от границата на полето във вратата на Цветан Димитров за 1:2. До края на мача домакините се опитаха да стигнат поне до равенството, но защитата и вратарят на “железничарите” не допуснаха нова грешка.

В следващият кръг възпитаниците на треньора Николай Нинов ще гостуват в Горна Оряховица на местния Локомотив.